S batohom po Slovensku

S batohom po Slovensku

S batohom po Slovensku

Mnohí peší turisti poznajú edíciu sprievodcov vydavateľstva Dajama pod názvom S batohom po Slovensku. Svetlo sveta uzrela už v roku 2001 a postupne v nej vyšlo sedemnásť titulov. Autori v nej spracovali takmer sedemsto peších turistických trás v jednotlivých pohoriach Slovenska a niektoré z nich dokonca vyšli aj v druhých vydaniach. Viacerí experti pešej turistiky pripravili na tohtoročné leto tretie doplnené vydania najznámejších a najnavštevovanejších pohorí a možno práve v tomto „pokoronovom“ období budú tým správnym námetom na opätovné objavovanie Slovenska.

Na jar 2020 vyšli v treťom doplnenom a prepracovanom vydaní tituly Západné Tatry, Slovenský raj, Nízke Tatry, Vysoké Tatry, Malá
Fatra a Veľká Fatra. Väčšinu ich obsahu opäť tvoria najzaujímavejšie pešie trasy v týchto pohoriach s vybranými a podrobnejšie spracovanými turistickými cieľmi. Okrem autorov a redaktorov sa na úprave textov podieľali známi slovenskí odborníci na pešiu turistiku ako Marek Heinrich, Tomáš Trstenský či Eva Škutová.

Okrem opisov základných trás v nich možno nájsť aj výrezy panoramatických máp s priebehom jednotlivých trás. Samozrejme, nechýba ich výškový profil, charakteristika náročnosti a časový rozvrh, ktoré dopĺňajú fotografie typickej scenérie. Úvod jednotlivých kníh obsahuje všeobecné informácie, základnú charakteristiku prírodných pomerov oblasti, východiská túr a mapu regiónu s vyznačením polohy opisovaných turistických trás. Na záver je zaradený register najvýznamnejších turistických bodov a aktuálne praktické informácie.

Absolútnou novinkou a ideálnym doplnkom sprievodcu je turistická mapa v mierke 1 : 50 000, ktorá pochádza z dielne VKÚ Harmanec. Mapy tejto značky netreba slovenským turistickým nadšencom vôbec predstavovať, pretože desaťročia už sprevádzajú peších turistov naprieč slovenskými pohoriami. Aktualizovaná mapa každého pohoria je priložená ku každej knihe v obale a spolu s ňou tak vytvárajú jeden celok a nerozlučnú dvojicu.

Verím, že si vyberiete z pestrej ponuky výletov do najkrajších horstiev Slovenska a že prežijete neopakovateľné chvíle v lone slovenských hôr. Želám vám k tomu pekné počasie, dobrú náladu a šťastný návrat domov. ●

 

Ak máte záujem o kúpu niektorého zo sprievodcov, môžete si ho objednať priamo tu.

Telefón: 0918 320 117
Adresa: Karloveské rameno 4B
841 04 Bratislava, SR