Bratislava – turistický sprievodca

Bratislava – turistický sprievodca

Rodinné vydavateľstvo DAJAMA vydáva turistického sprievodcu po hlavnom meste v slovenskom a tiež v anglickom jazyku.

Do kníhkupectviev prišiel nový turistický sprievodca po Bratislave. Pod hlavičkou vydavateľstva DAJAMA ide už o tretiu edíciu určenú pre obyvateľov a návštevníkov hlavného mesta.

Autorom knižnej novinky je len 24-ročný absolvent Filozofickej fakulty Juraj Kucharík, ktorý oslovil vydavateľstvo s vlastným pripraveným materiálom. Viac než päť rokov zbieral materiály o Bratislave. „Podľa mňa je turistický potenciál Bratislavy veľmi podcenený. A to nie ani tak od turistov, ale práve od miestnych obyvateľov. Mojim želaním je, aby návštevníci neostávali v meste len zopár hodín. Vďaka našej príručke majú program na aspoň štyri dni,“ hovorí rodený Trenčan, ktorý v Bratislave žije od vysokoškolských štúdií.

Bratislava je pre Európu vraj nezaujímavá

Spoločnú reč našiel s majiteľom vydavateľstva Danielom Kollárom, ktorý je rovnako presvedčený o potenciáli mesta na Dunaji. Silným impulzom na vznik nového sprievodcu bol londýnsky knižný veľtrh, keď knihu odmietlo vydať svetoznáme vydavateľstvo. „Zástupca Dorling Kindersley mi povedal, že Bratislava je z európskeho pohľadu nezaujímavé mesto. Tá priamosť ma šokovala a povedal som si, že im ešte ukážeme, že naša metropola je nádherná a dokážeme vydať sprievodcu aspoň v takej kvalite ako oni,“ hovorí Kollár.

Čo ste o Bratislave nevedeli

Málokto vie, že prvá električková trať na európskej pevnine viedla práve cez Hlavné mesto Slovenska, ktorí svätci pochádzajú z tohto mesta alebo ako vyzerala Bratislava v 9. storočí. Vďaka unikátnym mapám a viac než 600 fotografiám si čitatelia vytvoria detailnú predstavu o tom, ako vyzeralo mesto v jednotlivých obdobiach.

Kam na prechádzku v zime

Autor knihy tiež prináša tip na zimnú vychádzku, ktorú môžete nájsť v edícii pod názvom „Šľachta v Bratislave“. Tento nenáročný dvojkilometrový okruh v uličkách Starého mesta vás ochráni pred studeným vetrom, prechádzku môžete kedykoľvek prerušiť v útulnej kaviarni a poznávací výlet zakončíte na vianočných trhoch na Hviezdoslavovom námestí.

Telefón: 0918 320 117
Adresa: Karloveské rameno 4B
841 04 Bratislava, SR