Pešo či na bicykli k hradom

Pešo či na bicykli k hradom

Kniha Od hradu k hradu, 2. diel ponúka viacero zaujímavých námetov na pešiu turistiku alebo cykloturistiku k najnavštevovanejším hradom strednej a východnej časti Slovenska. „Druhý diel publikácie o spoznávaní hradov sa snaží spojiť aktívny oddych a poznanie a priam „nabáda“ čitateľa navštíviť slovenské hrady pešo alebo na bicykli“, prezradil nám jeden z dvojice autorov publikácie Daniel Kollár.

Pre náročných ale aj pre rodiny s deťmi

Trasy v publikácii Od hradu k hradu väčšinou patria medzi nenáročné až stredne náročné trasy. Dajú sa však skrátiť a ponúkajú aj návštevy len jednotlivých hradných miest. Takmer všetky z nich sa dajú absolvovať pešo i na bicykli, záleží len na vašej  kondícii.

V knihe okrem opisu každej trasy nechýbajú zaujímavosti súvisiace s jednotlivými hradnými miestami a povesti o nich. „Vybrali sme do knihy tie najkrajšie zrúcaniny nielen z vizuálneho hľadiska, ale aj z turistického pohľadu. Keďže publikácii o hradoch je už neúrekom, tak sme sa snažili opísať vybrané hrady čiastočne iným spôsobom ako doteraz existujúce publikácie.“, pokračuje Daniel Kollár.

Viete kde sa nachádza Pohanský hrad alebo zvyšky hradu Sebeš? Z ktorých hradov sa vám naskytnú nádherné kruhové výhľady na okolitú krajinu? Kniha vás zavedie k známym aj menej známym slovenským hradom a ponúkne okrem klasickej turistiky aj poznanie významnej časti našej histórie.

Poďte objavovať mnohé doteraz nepoznané miesta, vychutnávať si ich a dozvedať sa nové poznatky. Autor Ján Lacika dodáva: „…mnohí z vás možno navštevujú slovenské hrady aj s tajným prianím objaviť dačo mystického. Aj keď sa vám to však nepodarí, sľubujeme, že si na peknom výlete aspoň vychutnáte podmanivú krásu očarujúcej krajiny, do ktorej je väčšina týchto kamenných pamätníkov stredovekej histórie Slovenska vsadená.“

Telefón: 0918 320 117
Adresa: Karloveské rameno 4B
841 04 Bratislava, SR