Najkrajšie výlety po Európe

Najkrajšie výlety po Európe

Európa ako ju poznáte či nepoznáte

Vlastné skúsenosti z cestovania dal dokopy a spísal mladý Slovák. Svoje poznatky z ciest zbieral niekoľko rokov. Sprievodca obsahuje 15 výletov v rámci 9 európskych krajín a 80 zaujímavých miest a lokalít.

Spoznávanie krajín nikdy nebolo jednoduchšie ako teraz. Nie je potreba ho plánovať s toľkým predstihom, niekedy stačí, ak sledujete ceny leteniek či lastminute ponuky. Knižný sprievodca Európa – najkrajšie výlety vyzdvihuje čaro európskych metropol i menších mestečiek a prináša historické „topky“ o destináciách či tipy ako „nízkonákladovo“ cestovať.

Predĺžené víkendy

V knihe nájdete okrem veľmi známych miest ako sú Praha, Rím či Atény, aj okolité mestá a mestečká. Pridanou hodnotou bedekra (čo ho odlišuje od ostatných), sú trasy výletov do blízkych miest a lokalít v krajine. Autor Juraj Kucharík je vyštudovaný historik a v písaní či cestovaní vôbec nepoľavuje. „O cestovaní mnohí uvažujú ako o najlepšej investícii. Aj keď stojí isté prostriedky, robí nás bohatším. Predsa len, nadobudnuté zážitky, poznatky a skúsenosti nám nikto nemôže zobrať späť, “ hovorí Juraj Kucharík. Ak plánujete predĺžené víkendy využiť spoznávaním Európy, nový sprievodca rodinného vydavateľstva Dajama je výborný zdroj inšpirácii.

Cestovanie pre mladých i rodiny s deťmi

Vo svete veľmi populárne backpacking travel (cestovanie s batohom) je nízkorozpočtové cestovanie s batožinou, ktorá pozostáva len z nevyhnutností a je jednoduchá na prepravu. Mladí ľudia aj u nás využívajú možnosť zbaliť sa na pár dní do príručnej batožiny, ubytovať sa zadarmo na „couchsurfingu“ alebo spoznávať ako bývajú domáci cez „Airbnb“. Sprievodca poberá „výhody slobodného cestovania“ – trasy možno nechať v nadväznosti, kombinovať či spájať. Väčšina výletov má charakter okružných jázd, ktoré môžete spolu s rodinou či priateľmi jednoducho absolvovať tiež autom.

Na cestovanie netreba mať plnú peňaženku

„Schválne som vybral miesta, kam sa v súčasnosti možno zo Slovenska výhodne dopraviť letecky, vlakom či autobusom ba dokonca aj na bicykli, čo stojí „iba“ vlastnú námahu,“ hovorí Juraj Kucharík o výbere miest do knihy. Aj počas letnej sezóny sa napr. dokážete do 20 € letecky prepraviť do Bologne. A odtiaľ sa vydať ďalej a zažiť rímsky amfiteáter vo Verone, Baziliku sv. Antona v Padove,  mestské hradby vo Ferrare, mosty, kanále, námestia i Dóžov palác v Benátkach. Do Benátok sa môžeme dostať tiež autobusom či priamym vlakovým spojením z Viedne. Okružný výlet je vhodné absolvovať autom, cestu si tak môžeme prispôsobiť a doplniť návštevou miest v Rakúsku. Prezrieť si  možno Viedeň, Melk, Linz či Salzburg.

Telefón: 0918 320 117
Adresa: Karloveské rameno 4B
841 04 Bratislava, SR