Prechádzky po slovenských mestách

Prechádzky po slovenských mestách

Kniha Najkrajšie mestské prechádzky predstavuje tzv. mestskú turistiku a pešie poznávanie kultúrnych a historických hodnôt slovenských miest.

Kniha je koncipovaná tak, aby čitateľom poslúžila ako stručný návod prejsť v rámci jednej prechádzky najzaujímavejšími mestami na Slovensku a urobiť si o nich základný obraz.

 

Najzaujímavejšie lokality slovenských miest

Vychádzajúc z dlhoročných osobných skúseností autora Jána Laciku bolo navrhnutých 40 peších trás, ktoré optimálnym spôsobom prepájajú najzaujímavejšie miesta a zákutia 39 slovenských miest. „Každá z týchto trás je akousi prípravou pred hlbším poznávaním daného mesta, prvotným oboznámením sa s pamiatkami, ktorým by sme pri ďalších návštevách mohli venovať viac pozornosti,“ hovorí Ján Lacika.

 

Poznávacia prechádzka

V knihe nejde o prechádzky v mestskom prostredí či presúvanie sa ulicami a námestiami len medzi obchodmi alebo kaviarňami. Prechádzky mestami sú obohatené aj o zaujímavosti či pamiatky na trase. Napr. prechádzkou po Bardejove, najgotickejšom meste Slovenska navštívime známe Radničné námestie so známou radnicou a Kostolom sv. Egídia, ale aj Bardejovské kúpele či Kamenný most a barbakán.

 

Kultúrne podujatia

Súčasťou každej trasy je aj minikalendár kultúrnych podujatí v danom meste, ktoré by mohli ovplyvniť výber termínu jeho návštevy. Je na každom čitateľovi či si prípadnú turistickú prechádzku mestom obohatí o zážitky z festivalov, koncertov, výstav, slávností či iných kultúrnych, spoločenských a športových podujatí. Či sa do Trnavy vyberie počas tradičného jarmoku, Bratislavu navštívi, keď žije korunovačnými slávnosťami a do Košíc sa pozrie, keď sa nad mestom vznášajú balóny populárnej balónovej fiesty.

 

Tip na prechádzku

V knihe nechýba prechádzka po Žiline, Prešove či Banskej Bystrici. Čitateľ sa môže poprechádzať aj po tatranských Smokovcoch, kúpeľných Trenčiansky Tepliciach či „zelenom“ Trebišove. Autorovou srdcovkou je napr. Skalica, ktorú nielen domáci obyvatelia nazývajú „pjekným mjestom“. „Skalická nás bezpochyby utvrdí v tom, že mestečko na severe Záhoria patrí k najmalebnejším na Slovensku,“ hovorí Ján Lacika

Poďme sa teda spoločne oddávať ušľachtilej aktivite, ktorú nazývame mestskou turistikou. V malebných a príťažlivých slovenských mestách a mestečkách na ňu nachádzame naozaj výborné podmienky.

Telefón: 0918 320 117
Adresa: Karloveské rameno 4B
841 04 Bratislava, SR