Užite si Slovensko spolu s deťmi! Tipy na super výlety

Užite si Slovensko spolu s deťmi! Tipy na super výlety

Autor: Milan Buno, knižný publicista

Poznáte turistickú sériu Výlety s deťmi? Mapuje najkrajšie trasy a lokality na Slovensku z pohľadu detí. Umožňuje tak spoznávať Slovensko pešo, na bicykli, autom či pohľadom z výšky.

Doteraz vyšli Bratislava pre deti, Bratislava a okolie pre deti, Tatry pre deti a teraz k nim pribudli dve novinky: Hrady pre deti a Trnava a okolie pre deti.
Celkovo 50 krásnych výletov pre rodiny, pri ktorých strávite spoločne hodnotný čas, uvidíte nádherné zákutia a spoznáte históriu. Pritom v knižkách máte všetko ako na tanieri: presné popisy trás, dĺžku, prevýšenie, zaujímavé fakty, pikošky, užitočné informácie.
Stačí si zalistovať v knihe, vybrať trasu a vyraziť na cestu.

Hrady pre deti (Viera Poláková a Daniel Kollár)

V tejto knižke nájdete 25 najkrajších výletov po hradoch na Západnom Slovensku + nechýba ani maľovaná mapa špeciálne vyhotovená k tejto knižke.
Množstvo informácií, textov, fotografií a ilustrácií je ideálnym námetom na plánovanie rodinných výletov a zmysluplného trávenia voľného času s deťmi. Súčasťou mapy sú nálepky jednotlivých hradov, ktoré si môžu deti lepiť do mapy. Kniha a mapa sú vložené do obalu a vytvárajú tak spolu jeden celok.

V knihe teda nájdete 25 hradov – od Bratislavského hradu a hradu Devín, cez Dračí hrádok, Červený Kameň, Branč, Korlátka až po Tematín, Gýmeš, či Oponický hrad.
Výlety k nim patria väčšinou medzi nenáročné trasy. Pri ich absolvovaní postupne navštívite aj mnohé iné zaujímavé  miesta v bezprostrednom okolí hradov, na ktorých nájdete viaceré detské atrakcie.

Okrem základného opisu prístupu na hrad tu nechýbajú zaujímavosti súvisiace s jednotlivými hradnými miestami či povesti, ba priam rozprávky o živote na hradoch. Publikácia Hrady pre deti sa snaží byť tak trochu aj sprievodcom po hrade a jej cieľom je poskytnúť deťom a ich rodičom predstavu o lokalite ešte skôr, ako ju navštívia.
Každé predstavenie hradu začína úvodnou povesťou o ňom, pokračuje opisom hradu a úryvkami z jeho histórie i súčasnosti a končí   rôznymi perličkami a zaujímavosťami z jeho prostredia.

Trnava a okolie pre deti (Viera Poláková a Daniel Kollár)

25 najkrajších výletov v Trnave a jej okolí + maľovaná mapa.
Nájdete v nej množstvo textov, fotografií a ilustrácií – ideálny spoločník na plánovanie rodinných putovaní a zmysluplného trávenia voľného času s deťmi.

Autorská dvojica Daniel Kollár a Viera Poláková sa snažila jednotlivé výlety spracovať zábavným a vizuálne zaujímavým spôsobom. Vybrala si miesta a atrakcie vhodné pre detské aktivity z pohľadu turistiky, bicyklovania, prehĺbenia vedomostí, hry a oddychu. Predstavuje zaujímavé zákutia okolia Trnavy vhodné na návštevu a trávenie voľného času a zároveň prehlbuje poznanie o javoch a skutočnostiach, ktoré nás tam obklopujú.

Hoci takmer na každé miesto sa dnes už dostaneme autom, autori odporúčajú predovšetkým pešie či cyklistické výletné trasy. Pritom v novinke Trnava a okolie pre deti nemôžu chýbať informácie o dĺžke, prevýšení či náročnosti týchto trás, treba však zohľadniť aj vek dieťaťa a jeho kondíciu. Ide väčšinou o spriemerované údaje a odporúčania, a tak prakticky každý výlet môže v prítomnosti rodiča absolvovať dieťa vo veku od troch do pätnásť rokov. Samozrejme, trvanie výletu sa dá skrátiť či predĺžiť podľa dispozícií dieťaťa a je len na rodičoch, akú alternatívu zvolia.

Milujeme túto „výletnú“ sériu pre rodiny s deťmi. Je o detskom objavovaní, snaží sa spojiť aktívny oddych a poznanie a priam „nabáda“ deti a ich rodičov navštíviť rôzne zákutia na Slovensku, o ktorých ste možno doteraz ani netušili.

Zdroj: bux.sk

Telefón: 0918 320 117
Adresa: Karloveské rameno 4B
841 04 Bratislava, SR